IT FEST 2017

3 – 4 Ekim 2017 tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda “IT FEST 2017” adlı, yetkin 7 konuşmacı, 6 dopdolu oturum ile kulübümüzün ilk etkinliğini düzenledik. Etkinliğimize yaklaşık 250 kişi katılmış, katılımcılar arasında öğretim görevlileri, farklı bölümlerden ve farklı üniversitelerden öğrenciler de bulunmuştur.
Açılış konuşmasını kulübümüzün kurucusu ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Alkan yaparken konuşmasında kulübümüzün asıl amacının bilişimde farklılık ve farkındalık yaratan, gelişen, üreten aktif bireyler yetiştirmek olduğunu vurgulamıştır.

Deniz Alkan’ın ardından kulübümüzün Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hikmet Hakan Gürel, “Endüstri 4.0 ve Tarihsel Süreci”nden bahsederken süreci:”Endüstri 4.0 ile dünya yeni bir sanayi devriminin eşiğinde. Yenilenen ve robotlaşan sanayi insan gücüne duyulan ihtiyaç azalacak; Endüstri 4.0 Bilişim Teknolojileri ile endüstriyi bir araya getirmeyi, üretimin yüksek teknolojilerle donatılmasını, imalat sanayinde bilgisayarlaşmanın en üst düzeye çıkarılmasını sağlayacaktır. Endüstriyel Veri Bilimi, Robot Koordinatörlüğü, Bulut Hesaplama Uzmanlığı, Giyilebilir Teknoloji Tasarımcılığı gibi öne çıkan meslekler ise hayatımıza yön verecektir.” cümleleri ile özetlemiştir.
Etkinliğimizin ilk gününde konuşmacı olarak yer alan
  • Veridata Bilgi Teknolojileri Kurucusu Talip Hakan Öztürk “ Veritabanı Yöneticisi Kariyer ”
  • ITS Grup Kurucusu Merve Akman “ Bilişimde Strateji ve Girişimcilik ”
  • Java Türkiye Derneği Temsilcisi Mimar Aslan “ Java Teknolojileri ve Dünyadaki Yeri ”
konulu sunularını katılımcılar ile paylaştılar.

Etkinliğimizin ikinci gününde ise
  • Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Direktörü Mehlika Kocabaş Akay “ TTO ve Öğrencilerle Çalışma”
  • Murat Koncuk “Nesnelerin Dünyası”
  • Şadi Evren Şeker “Big Data”
  • Bora Kaşmer ve Engin Polat “.Net Core ve Angular ile Oluşturulan Projenin Azure’da Yayınlanması”
konulu sunularını katılımcılar ile paylaştılar. Etkinlik soru cevap kısmının ardından konuklara plaket verilmesi ve sürpriz hediye çekilişi ile sona ermiştir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir