Radore Teknik Gezisi

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübü ( BİTEK ) olarak 22 Kasım 2017’de Radore’yi ziyaret ettik. Radore ekibiyle birlikte veri merkezini gezdik, veri merkezi ve bileşenleri hakkında ayrıntılı bilgi edindik.
BİTEK olarak Radore Genel Müdürü Sadi Abalı ile bir araya geldik. Bizimle sohbet eden Sadi Abalı, günümüzde teknoloji alanında kariyer yapmak isteyenlerin mutlaka teknik bilginin yanında yabancı dil bilgisine de sahip olmasının önemine değindi. Radore’nin hikayesiyle birlikte kendi iş hayatıyla ilgili deneyimlerini de bizlere aktaran Abalı, veri merkezi alanında çalışmak isteyenlerin özellikle Linux konusunda bilgi sahibi olması yönünde tavsiyelerde bulundu. Buna ek olarak kariyer planlaması, girişimcilik, bulut bilişim ve diğer teknolojik gelişmeler de konuşuldu.
Son olarak Radore İnsan Kaynakları Müdürü Tuba Günay ile bir araya geldik, teknoloji şirketlerindeki işe alım süreçleri ve kariyer planlaması konusunda bilgi aldık. Özellikle öğrencilik döneminde yapılan staj ve gönüllü çalışmaların ileride oldukça işlerine yarayacağının altını çizildi.

 

Bizleri ağırladıkları için Radore’ye çok teşekkür ederiz.

 

 

Kaynak -> RADORE

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir